Du interessierst Dich für das große Zukunftsthema Industrie 4.0? wenglor gestaltet diesen Trend bereits seit vielen Jahren mit. Wir bieten Dir die Möglichkeit, Deine Ideen und Vorstellungen in Produkte für die nächste industrielle Revolution zu verwirklichen. Dafür suchen wir Menschen wie Dich, die die Entwicklung und Vermarktung intelligenter Sensor- oder Kameratechnologien mit begleiten. Du hast einen sicheren Instinkt für Technologie-Trends und bist bereit, Dich den stetigen Anforderungen des Marktes zu stellen? Dann bewirb Dich jetzt und werde ein Teil der innovative family als …

Atribuțiile tale:

  • optimizarea independentă a proceselor de producție, a utilajelor de producție precum și a programelor de testare
  • identificarea potențialelor de optimizare și evaluarea măsurilor bazate pe diferite cifre-cheie de ex. timpii de întrerupere a funcționării, analiza erorilor la automate
  • întocmirea profilurilor de cerințe pentru contractanții interni și externi de echipamente de producție
  • coordonarea și deservirea relocării produselor în cadrul grupului wenglor
  • aplicarea de metode de îmbunătățire de tip Kaizen, 5S (sortare, strălucire, sistematizare, standardizare, susținere) și CIP (continuous improvement process) pentru creșterea eficienței
  • implementarea modificărilor tehnice
  • urmărirea fabricării produselor prototip și preserie și participarea la validarea procedeelor

Profilul tău:

  • absolvent sau student în an teminal la facultate în domeniul electrotehnic, inginerie economică
  • ideal ar fi experiență profesională în domeniul optimizărilor de proces
  • abilități de soluționare a problemelor, gândire analitică și organizarea muncii
  • abilități de comunicare și spirit de echipă
  • atitudine pozitivă, atenție la detalii, orientare spre calitatea serviciului prestat
  • bune cunoștințe de limba engleză

Îți oferim:

  • sarcini provocatoare într-un mediu în continuă dezvoltare
  • posibilitatea de punere în practică a propriilor idei
  • remunerație și beneficii sociale substanțiale

About wenglor

wenglor este o companie inovatoare, High Tech, cu o puternică creștere pe plan internațional, cu sediul central în Tettnang lângă lacul Bodensee. Cu ajutorul a peste 800 de angajați în întreaga lume această afacere de familie a devenit unul dintre cei mai importanți furnizori de produse de procesare a imaginii, senzoristică precum și tehnică de siguranță.

Herbert Oprea

Mail: info.ro@wenglor.com
www.wenglor.com/de/karriere

wenglor sensoric GmbH

wenglor Straße 3
88069 Tettnang